Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tisková zpráva pro Budějckou Thálii 2018

19. ročník přehlídky Budějcká Thálie se uskuteční ve dnech 15. - 21. října 2018. Nesoutěžní přehlídku amatérských divadelních souborů pořádá DS J.K.Tyl Č. Budějovice za podpory statutárního města České Budějovice, Jihočeského kraje a ve spolupráci s Jihočeskou krajskou organizací Pionýra.
Přehlídka nabídne 9 představení (7 pro dospělé, 2 pro děti). Představení se uskuteční na domovské scéně spolku – v Divadle U Kapličky (Husova 45, České Budějovice).  Přehlídky se účastní celkem  150 herců a techniků z devíti měst České a Slovenské republiky.

Budějcká Thálie přivítá kromě jihočeských souborů (MAREDIV Č. Budějovice, DK Českokrumlovská scéna) také Divadlo-bez-zákulisí Sokolov, DS Ty-já-tr/HROBESO Praha, Divadlo Stodola Jiříkovice, Malé divadlo Kolín, Divadelní klub mladých Č. Lípa, Mrsťa Prsťa Kouřim a jako zvláštního hosta  také Divadlo Commedia Poprad ze Slovenské republiky.

Převládajícím žánrem bude již tradičně komedie, a to v  nejrůznějších podobách: od situační, špionážní až po komedii  crazy, hořkou, drsnou či se suchým anglickým humorem. Tematicky se tituly zaměřují na manželské
a milostné vztahy, rodinný stereotyp, kouzlo stáří, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřebou jistoty a citového naplnění. V dramaturgické skladbě se objevují jména, která patří k úspěšným autorům (M. Gavran, W. Adler, W. Shakespeare, N. LaBute), zastoupena je i česká tvorba autorů B. Hrabala a J. Hrušky. Letošní přehlídka v Č. Budějovicích nabízí představení z repertoáru předních amatérských scén ze vzdálenějších míst Čech i Moravy. Festival umožní vystoupení talentovaných mladých hereckých klubů (DS Ty-já-tr/HROBESO Praha, DK mladých Č. Lípa). Repertoár pro dětského diváka počítá se všemi věkovými skupinami. Pro nejmenší jsou určeny klasické pohádky od K. Čapka a J. Koláře. Představení Don Quichot a Sancho Panza (DS Commedia Poprad) pak uvede to nejlepší ze slovenského amatérského divadla. Při této příležitosti bude naproti Divadlu U Kapličky vysazen strom připomínající dlouholetou spolupráci českého a slovenského divadelního spolku.

 

Předprodej vstupenek:
Turistické informační centrum, náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
on-line www.cbsystem.cz
Zbylé vstupenky lze zakoupit vždy půlhodiny před představením v Divadle U Kapličky.
Ceny vstupenek:
Večerní představení: 120,- Kč (u představení Love Story 150 Kč)
Senioři a ZTP 70,- Kč
Dětská představení:  60,- Kč
Bližší informace:
http:// www.budejckathalie.estranky.cz, www.dstylcb.cz
Václav Krištůfek - tel: 773 559 700


Ředitel festivalu Václav Krištůfek:

"Letošní již devatenáctý ročník jedinečné přehlídky ochotnického divadla v Č. Budějovicích je pestrou podzimní kyticí umění a radosti ze života pro naše milé a vítané diváky".